<.. 25.- 29. 4. 2009 - San Francisco (a okolí)  (danny)
   

Vítězství v soutěži Moje mapy na Googlu přineslo fabrikytýmu cestu do San Francisca. A protože se všichni z týmu bojí toho moderního cestovního prostředku (letadla), tak letěl danny, ten to zvládl (zvláště pak za pomoci vína a piva, které se na palubě Boeingu hojně servírovalo). Google zaplatil pro jednu osobu vše potřebné – letenky, hotel na pět nocí, auto z půjčovny. Program byl volný, pouze dvě hodiny předposledního dne pobytu byly určeny pro návštěvu Googleplexu v Mount Valley. Obecně fabrik ke shlédnutí moc v SF není, ale celkově lze zde nalézt mnoho jiných technických staveb, které člověka nadchnou.

Ve fotogalerii naleznete i s popisky hlavně tyto technické zajímavosti:

- „lanovková tramvaj“ Cable Car a její strojovna s muzeem

- most Zlatá brána (Golden Gate bridge)

- most Bay Bridge (méně známý most a přitom stejně unikátní a dokonce o půl roku starší, než-li Golden Gate)

- větrný mlýn

- vyhlídková věž s „budovatelskými“ obrazy

- Alcatraz – kotelna, vodojem, maják

- přístavní budovy a mola

- Altamont Pass - cca 70 km na východ od SF jsou tyto kopce hustě posety větrnými elektrárnami

Jinak postoj Američanů k technickým památkám je vcelku vzorný. Ono se také nelze tomu divit, když u nich všechny ty baráky jsou staré cca max. 200 let a je jedno zda jde o klasicistní budovu úřadu, o kostel nebo o fabriku. Všechno je to stejně staré a tedy skoro stejně cenné.

Pokud Vás zajímají i jiné stavby než ty technické, tak rozšířená galerie ze San Francisca bude jistě časem k vidění někde v soukromém podhoubí webu fabriky.cz, google Vám ji jistě pomůže s hledáním :)


2009 © danny666