<..   pohlednice s industriálními motivy

Staré pohlednice jsou vděčnými zdroji pohledu do minulosti. Najdeme na nich již neexistující fabriky, nebo se můžeme třeba potěšit zjištěním, že fabrika je celých 100 let stále stejná. Pohlednic existuje veliké množství, mnoho továrníků si běžně na nich nechalo zvěčnit svoji fabriku. Mnohokrát byla fabrika i zachycena na mozaikové pohlednici, kterou vydala obec ke své propagaci a neváhala se zde pochlubit, že má ve vsi nejen zámeček, ale třeba i cukrovar, nebo pivovar.

Zde zveřejněné pohlednice zachycují nejen fabriky, ale i celkové záběry na města, kde fabriku rozeznáte třeba jen dle vyčuhujícího komínu. Při těchto pohledech si tak člověk uvědomí, jak fabriky výrazně změnily vzhled našich obcí.

Kliknutím níže na pohlednici se dostanete do galerie pohlednic, které jsou abecedně řazeny dle názvu obce. U mnoha z nich víme, kterou fabriku pohlednice ukazuje, u některých tušíme i datum, z jakého roku pohled je, někde nevíme nic z toho - jen název obce. Pokud budete vědět víc než my, rádi uvítáme doplňující informace.

 

vstup do galerie pohlednic

 
 

2005 - 2016 © fabriky.cz