<..   vyhlášení výsledků fotosoutěže "Lidé a fabriky"

Fotografie hodnotila komise o sedmi členech - 6 členů z týmu fabriky.cz + 1 externí člen z VCPD - PhDr. Benjamin Fragner. Každá fotografie byla obodována ve škále 0 až 5 bodů (0 - nejmenší, 5 - nejvyšší hodnocení) a z hodnocení členů komise u jednotlivých fotografií byl vytvořen průměr a na jejich základě bylo sestaveno celkové pořadí.

A zde jsou vítězové s nejvyššími třemi průměry:

 
 

 

 

1. místo (průměr 4,50 bodů)

Pavel Zubek: Vysokopecař - Třinecké železárny

 
 

2. místo (průměr 4,00 bodů)

Viktor Mácha: Rutina

 

 

 

 

3. místo (průměr 3,83 bodů)

Pavel Zubek: Koksař - Koksovna Debiensko (Polsko)

 

 

Vítězové budou kontaktováni a budou jim předány následující ceny, které věnovalo do soutěže Výzkumné centrum průmyslového dědictví.

1. místo: Publikace Tvář průmyslové doby - svědectví fotografie - fotografická publikace, která je věnována historickým fotografiím, jejichž námětem byly proměny české krajiny a společnosti v době industrializace českých zemí v letech 1860–1920

2.-3. místo: Publikace Pražský industriál - kniha je sestavena jako alternativní průvodce Prahou a obsahuje 321 hesel, 556 fotografií a 17 map, lokalizujících přesně jednotlivé objekty průmyslového dědictví v Praze

 

Pro zajímavost zveřejňujeme ještě fotografie na pozicích 4. až 10. místo:

 

 

4. místo 5. místo 6. místo 7. místo 8. místo 9. místo 10. místo
Viktor Mácha: 8 let od útlumu Pavel Mališ: Slévarenská Miloš Štáfek: Kontrolor Miloš Štáfek: Autoportrét Jakub Mertl: Pitná voda Josef Kůda: Autoportrét Pavel Zubek: "Toho vyfoť!" - šachta Myslowice - Východ (Polsko)

 

Vítězům srdečně gratulujeme.

 

fabrikytým & vcpd

 

2005 - 2009 © fabriky.cz